Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 22 marca 2011

Zasady udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom niepedagogicznym szkoły.

1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego , płatnego urlopu wypoczynkowego.
2. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.
3. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu.
4. Prawo do kolejnych urlopów nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
5. Wymiar urlopu:
a. 20 dni – jeżeli pracownik zatrudniony jest krócej niż 10 lat
b. 26 dni – jeżeli pracownik zatrudniony jest co najmniej 10 lat.
c. Pracownik o orzeczonym stopniu niepełnosprawności ma prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wysokości 10 dni.
6. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar przysługującego urlopu.
7. Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia , bez względu na przerwy w zatrudnieniu, wymiar zatrudnienia (np. poniżej ½ etatu) oraz sposób ustania stosunku pracy.
8. W przypadku jednoczesnego pozostawania w dwóch lub więcej stosunkach pracy wliczeniu podlega także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy.
9. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu.
10. Udzielenie pracownikowi urlopu w dniu pracy w wymiarze godzinowym odpowiadającym części dobowego wymiaru czasu pracy jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy część urlopu pozostała do wykorzystania jest niższa niż pełny dobowy wymiar czasu pracy pracownika w dniu, na który ma udzielony urlop.
11. Przy udzielaniu urlopu, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom. Zasadę tę stosuje się odpowiednio do pracownika, dla którego dobowa norma czasu pracy, wynikająca z odrębnych przepisów jest niższa niż 8 godzin.
12. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
a. Zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata.
b. Średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz