Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 22 marca 2011

Zasady zatrudniania nowych pracowników

Zasady zatrudniania nowych pracowników.
1. Proces zatrudniania prowadzony jest w taki sposób, aby zapewnić wybór najlepszego kandydata na dane stanowisko pracy.
2. Kandydaci do pracy informowani są o wymogach dotyczących wykształcenia, umiejętnościach i doświadczeniu koniecznym do pracy na danym stanowisku. Wymogi kwalifikacyjne są podobne dla kandydatów mających wykonywać podobne zadania.
3. Szczegółowe wymagania dotyczące kwalifikacji nauczycieli zawiera Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 12 marca 2009r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009r. Nr 50, poz. 400 ze zm.).
4. Szczegółowe wymagania dotyczące kwalifikacji zatrudnionych w szkole pracowników określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2009r. Nr 50, poz. 398 ze zm.).
5. W procesie zatrudniania stosuje się jednolite zasady selekcji kandydatów uwzględniając w szczególności wykształcenie, doświadczenie, umiejętności i postawę etyczną kandydatów.
6. Bezpośredni przełożony przyszłego pracownika bierze udział w procesie rekrutacji na wolne stanowisko.
7. Ustalanie wynagrodzenia nowych pracowników odbywa się według:
a) Nauczyciele
- Rozporządzenia Ministra Edukacji
- Uchwały Miasta Stołecznego
b) Pracownicy administracji i obsługi
- Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r. w sprawie
wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2009r. Nr 50, poz. 398
ze zm.).
8. W trakcie procesu rekrutacji dokonuje się sprawdzenia i potwierdzenia podstawowych informacji o kandydatach. W szczególności:
a) Kandydatury osób, które często zmieniają miejsce pracy lub posiadają luki w zatrudnieniu poddawane są wnikliwej analizie.
b) Przed zatrudnieniem kandydata sprawdza się czy jego dane figurują w Krajowym Rejestrze Karnym
c) Referencje i opinie o kandydacie w przypadkach wątpliwych mogą być sprawdzane w poprzednich miejscach pracy.
d) Kandydat do pracy zobowiązany jest dostarczyć oryginały dokumentów potwierdzające jego wykształcenie, stopień awansu zawodowego, świadectwa pracy z poprzednich miejsc zatrudnienia. Dokumenty potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje zawodowe kandydata są w przypadkach wątpliwych weryfikowane.
e) Przed podpisaniem umowy o pracę kandydat zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania pracy na danym stanowisku zgodnie z art.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz